Basında Biz

BÜ LifeSci üyesi hocalarımızın araştırma projeleri hakkında yazılı ve görsel basında yer alan haberler: 

- Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü'nde, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmed Özkan'ın liderliğinde yürütülen, Doç. Dr. Burak Güçlü, Yrd. Doç. Dr. Özgür Kocatürk ve Prof. Dr. Can Yücesoy'un  yer aldığı Antropomorfik Robotik El projesi: "Duyuları olan robot el çok yakında"

- Fizik Bölümü'nden Doç. Dr. Mehmet Burçin Ünlü'nün geliştirdiği foto-akustik mikroskop: "Kanserli hücrelerin sesini duyan mikroskop geliştirildi", "Türk Bilim İnsanları Geliştirdi: Kanserli Hücrelere Çimdik Atıp Hastalıkları Ses ile Teşhis Edebilen Mikroskop", "Boğaziçi Üniversitesi'nden Bilim İnsanları Sesle Teşhis Koyan Mikroskop Geliştirdi""Kansere Erken Teşhis"

- Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü'nden Doç. Dr. Burak Güçlü'nün nöroprotez geliştirme çalışmaları: "Dokunma Duyulu Protez"

- Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü'nden Prof. Dr. Can A. Yücesoy'un Serebral Palsi hastalarına uygulanan botoks tedavileri ile ilgili araştırması: "Botoks tedavisinde soru işareti"

- Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nden Prof. Dr. Nesrin Özören'in geliştirdiği ve patent aldığı aşı taşıma teknolojisi: "Aşılar Uzun Ömürlü Olacak"

- Çevre Bilimleri Enstitüsü'nden Yrd. Doç. Dr. Berat Haznedaroğlu'nun mikroalglerden gıda ve yakıt elde edilmesi projeleri: "Yosundan Gıda Takviyesi"