Girişimci Deneyim Paylaşımı Semineri

Date: 
11 Mayıs 2016

İSEK SEMİNER 8  (Acıbadem Üniversitesi Evsahipliğinde)

11 Mayıs 2016, 13.30-15.30

Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü, D101 Amfisi

Konu: Sağlık Alanında Başarılı Olmuş İki Start Up Firmasının Girişimcilik Hikâyesi

Girişimci olmaya nasıl karar verdiler?  Neden sağlık alanını seçtiler?  Hangi süreçlerden geçtiler?  Hangi zorlukları aştılar?  Yatırımcılara nasıl ulaştılar?  Ürünlerini nasıl pazarladılar?  Projeye özel deneyimleri neler?  Önerileri, tavsiyeleri neler?

Konuşmacılar Hakkında

Aytaç DURMAZ, Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2007 yılında mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümünden 2010 yılında yüksek lisans derecesini almış ve halen doktora çalışmalarına aynı enstitü’de devam etmektedir. 2010 yılı içerisinde X-Işınlı cihazların tasarım ve üretimi amacı ile start-up olarak kurulan Durmaz Teknoloji PieVision ve DDRLine markaları ile faaliyetine devam etmektedir. Firma faaliyetleri kapsamında medikal ve endüstriyel röntgen cihazları tasarım ve üretim ve lisanslama faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket ve akademik faaliyetleri çerçevesinde San-Tez, Teydeb, Kosgeb, Teknogirişim gibi desteklerden yararlanmış, 2014 yılı içerisinde Tübitak tarafından verilen Girişimcilik ve Yenilikçilik Desteğini kazanmıştır.

Onur ÖZYURT, ODTÜ Fizik bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü'nde tamamladı. Doktora çalışmasına aynı enstitüde Prof. Dr. Cengizhan Öztürk danışmanlığında devam etmektedir. Almanya Helmholtz Enstitüsü'nden aldığı burs ile Heidelberg şehrinde bulunan DKFZ'de (German Cancer Research Center) yüksek Tesla MR (Manyetik Rezonans) cihazları için yeni sekans geliştirme çalışmaları yapmıştır. Telemed A.Ş'yi 2010 yılında kurmuştur. Telemed bünyesinde geliştirilen yazılım ve donanımlar Türkiye ve ABD'de toplam 50'den fazla hastanede kullanılmaktadır. Telemed, Siemens ve Philips gibi MR üreticilerine kendi Ar-Ge ürünlerini tedarik etmektedir.

Katılım Koşulları

Katılımcı sayısı 50 kişi ile sınırlı olup http://ogrencideneyim.eventbrite.com  linkinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0216 516 34 82 no’lu telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. www.inovita.org,www.i-sek.org