LifeSci, İstanbul'da Düzenlenen Biotecnica, Analytech ve Temiz Oda Fuarlarına Katılıyor

Date: 
20 Nisan 2017

Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (LifeSci), bugün İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'da başlayan Biotecnica (http://www.biotecheurasia.com/), Analytech (http://www.expoanalytech.com/) ve Temiz Oda (http://www.expocleanroom.com/) fuarlarına katılıyor. 

Eşzamanlı olarak düzenlenen organizasyonlardan Biotecnica (Biyoteknoloji, Yaşam Bilimleri ve Endüstrileri Fuarı), yaşam bilimlerinin farklı endüstrilerdeki uygulamalarına teknoloji ve hizmet üreten biyoteknoloji uzmanlarının bir araya geldiği Türkiye'deki tek fuar konumunda. Analytech (Analiz ve Laboratuvar Teknolojileri, Ekipmanı ve Kimyasalları Fuarı), ilaç, sağlık, kimya ve ilgili üretim endüstrilerine yönelik analiz teknolojileri kapsamındaki uygulamalara donanım ve hizmet üreten uzmanların bir araya geldiği bir teknoloji ve ihtisas fuarı. Yine alanında Türkiye'deki tek fuar olan Cleanroom (Temizoda Teknolojileri Fuarı) ise, tesis yöneticileri ile tesislerin çok özel alanlarına teknoloji ve hizmet üreten cleanroom uzmanlarını buluşturuyor.

Söz konusu fuarlarda, LifeSci'ın BÜ Kandilli Yerleşkesinde bulunan Tıbbi Cihaz Geliştirme Birimi (Temiz Oda), LifeSci'ın İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle yürüttüğü İstanbul Bölgesi Sağlık Endüstrisi Ar-Ge ve Yenilikçilik Kapasitesinin Geliştirilmesi projesi kapsamında Teknopark İstanbul'da kurulan Pilot Üretim Tesisi, Deneysel Hayvan Üretim ve Bakım Birimi (Vivarium) ve Test-Analiz Birimi ile buralarda yürütülen bilimsel araştırma ve geliştirme projeleri tanıtılıyor.

Üç fuar da 20-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor.