LifeSci 2Tech Buluşmaları Başladı!

Yaşam bilimleri ekosistemi BÜ LifeSci evsahipliğinde 19 Temmuz 2019 Cuma günü ilk kez Kandilli’de bir araya geldi ve 2Tech buluşmaları başlatıldı.

2Tech buluşmaları ile yaşam bilimleri ekosisteminin farklı bileşenlerini bir araya getirerek bilim, teknoloji, yenilik ve gelecek konuşmayı istiyoruz. Yaşam bilimleri ile ilgili araştırmacılar, startuplar, hukukçular, yatırımcılar, şirketler gibi farklı aktörlerin birbirini tanımasını, birbirinden öğrenmesini ve yeni işbirliklerinin doğmasını amaçlıyoruz. Bu şekilde yaşam bilimlerinde çıktıları hızlandırmak ve ekosistemi etkinleştirmek için öncü bir rol üstleniyoruz.

İlk 2Tech buluşmasında 2 slaytlık sunumlarıyla tartışmayı tetikleyen isimler sırasıyla, Selin Arslanhan, Cengizhan Öztürk, Rana Sanyal, Berat Haznedaroğlu, Cengiz Aydın, Cem Albayrak, Yusuf Yeşil ve Arda Deniz Dokuzoğlu oldu. 

İlk buluşmamızda neler konuşulduğunu 2Tech kelime bulutundan izleyebilirsiniz. Genel olarak yaşam bilimleri ekosistemi ile başlayıp, alglerden yapay zekaya kadar farklı başlıkların yer aldığı bir gündemimiz vardı. 

Yaşam bilimlerinde birlikte değer yaratmak için LifeSci 2Tech buluşmalarını takip edin.